FN7562-32-M4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN7562-32-M4
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Axial - Threaded Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 650V AXIAL
Stock
28
In Stock :
28
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Feed Through Capacitors
Approval Agency :
UL; ENEC-14
Packaging :
Tray
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
0.1μF
Series :
FN 756X
RoHS Status :
RoHS Compliant
Diameter :
17mm
HTS Code :
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.62mOhm Typ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Axial - Threaded Terminals
Current :
32A
Voltage - Rated :
650V
Ratings :
Y4
Insulation Resistance-Min :
1500MOhm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Size / Dimension :
0.787Diax1.654L 20.00mmx42.00mm
Height :
30mm