FGRMS51-24-LED
Mfr.Part #
FGRMS51-24-LED
Description
FGRMS51, 24VDC, 5NO+1NC
Switching Voltage :
250VAC 125VDC -Max
Coil Power :
500mW
Coil Voltage :
24VDC
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Coil Current :
20.8mA
Contact Rating (Current) :
6A
Coil Resistance :
1.15kOhms