FGRMS42-24-LED
Mfr.Part #
FGRMS42-24-LED
Description
FGRMS42, 24VDC, 4NO+2NC
Contact Rating (Current) :
6A
Series :
FGR-M1
Release Time :
10ms
Coil Power :
500mW
Coil Resistance :
1.15kOhms
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Contact Form :
6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Switching Voltage :
250VAC 125VDC -Max
Coil Voltage :
24VDC
Coil Current :
20.8mA