F426JT104J100C
Mfr.Part #
F426JT104J100C
Description
100NF1 5%V
Unclassified
Max Operating Temperature :
105°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
5%
Capacitance :
100nF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
6mm
Lead Pitch :
5mm
Length :
7.2mm
Lead Diameter :
500 µm
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
F426JT104J100C
100nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole