F426AP224J250L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F426AP224J250L
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
220NF2 5%V
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Unclassified
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
10mm
Depth :
6mm
Dielectric :
PP
Lead Diameter :
600 µm
Length :
13mm
Package / Case :
Radial
Capacitance :
220nF
Mount :
Through Hole
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
105°C
Datasheets
F426AP224J250L
220nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole