F426BL224J400C
Mfr.Part #
F426BL224J400C
Description
220NF4 5%V
Stock
700
In Stock :
700
RoHS Compliant
Additional Feature :
RATED AC VOLATAGE(V):220; NON-INDUCTIVE
Tolerance :
5%
Dielectric :
PP
Lead Diameter :
800 µm
Capacitance :
220nF
Number of Terminations :
2
Depth :
7.5mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
15mm
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-55°C
Surface Mount :
No
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
18mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400V
Datasheets
F426BL224J400C
220nF Film Capacitor 5% Radial
F426BL224J400C Overview
It is essential that systems function with a rated (DC) voltage (URdc) of 400V.
F426BL224J400C Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 400V