F426JF392J100C
Mfr.Part #
F426JF392J100C
Package / Case
Not Required
Description
3N9F10 5%V
Stock
438
In Stock :
438
PP
Size (mm) :
7.2 X 2.5 X 6.5
Tolerance :
5%
Failure Rate :
Not Required
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
Through Hole
Product Height (mm) :
6.5(Max)
Capacitance :
3900(pF)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package :
Bulk
Product Length (mm) :
7.2(Max)
Wire Form :
Straight
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Lead Length (mm) :
5
Product Status :
Active
Voltage :
100VDC|63VAC
Series :
Subcategory :
Capacitors
Lead Diameter (nom) :
0.5(mm)
Seated Plane Height (mm) :
6.5(Max)
Mounting :
Through Hole
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Product Depth (mm) :
2.5(Max)
Package / Case :
Temp Coeff (Dielectric) :
PP
HTS :
Operating Temp Range :
-55C to 105C
Packaging :
Bulk
Terminal Pitch (mm) :
Capacitance Value :
0.0039uF
Maximum Operating Temperature (°C) :
105
Product Type :
Film Capacitors
Lead Spacing :
5 mm
Product Weight (g) :
0.2
Tolerance (+ or -) :
5%
ECCN (US) :
EAR99
Type :
Pulse
Termination Style :
Radial
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Seated Plane Height :
6.5(mm)
Lead Diameter (mm) :
0.5
Datasheets
F426JF392J100C
Introducing Unclassified KEMET F426JF392J100C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:100VDC|63VAC, Package / Case:Not Required, Type:Pulse, F426JF392J100C pinout, F426JF392J100C datasheet PDF, F426JF392J100C amp .Beyond Unclassified KEMET F426JF392J100C ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.