F381E225MMA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F381E225MMA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 2.2UF 25V 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm @ 100kHz
Tradename :
FRAMELESS
Capacitance Tolerance :
20%
Type :
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
Leakage Current :
10 uA
Series :
F38
ESR :
0.5Ohm
Subcategory :
Capacitors
Height :
0.8 mm
Product Height :
0.8mm
Brand :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Length :
1.6 mm
Product Length :
1.6 mm
Capacitance :
2.2 μF
Product Category :
Tantalum Capacitors - Polymer
Ratings :
Width :
0.85 mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Voltage - Rated :
25 V
Product Type :
Tantalum Capacitors
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
Ripple Current :
224 mA
Product Status :
Active
Manufacturer Size Code :
M
Features :
GENERAL PURPOSE
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Qualification :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package :
Digi-Reel?
Product Width :
0.85 mm