F380J476MSAAH1
Mfr.Part #
F380J476MSAAH1
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805
Tantalum - Polymer Capacitors
Ripple Current :
548mA
Case Code (Imperial) :
Leakage Current :
29.6μA
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Width :
1.25mm
Published :
Tolerance :
±20%
Capacitance :
47μF
Manufacturer Size Code :
S
Pbfree Code :
yes
Height :
900μm
Voltage - Rated :
6.3V
Dissipation Factor :
10 %
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Length :
2mm
Polarity :
POLARIZED
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Surface Mount
Tan Delta :
0.1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz