F380J476MSA
Mfr.Part #
F380J476MSA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Capacitance :
47μF
Polarity :
POLARIZED
Series :
F38
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
29.6μA
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
800μm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Radiation Hardening :
No
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Manufacturer Size Code :
S
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
2mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Dissipation Factor :
10 %
Operating Temperature :
-55°C~105°C