F380J336MSA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F380J336MSA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Polarity :
POLARIZED
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Leakage Current :
20.8μA
Ripple Current :
474mA
Height :
900μm
Length :
2mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Tolerance :
20%
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Dissipation Factor :
10 %
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated DC :
6.3V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
33μF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Life (Hours) :
1000 hours
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
6.3V