F380J226MSA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F380J226MSA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Life (Hours) :
1000 hours
Packing Method :
TR, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Leakage Current :
13.9μA
Voltage - Rated DC :
6.3V
Tolerance :
±20%
Length :
2mm
Dissipation Factor :
10 %
Type :
Molded
ECCN Code :
EAR99
Width :
1.25mm
Series :
F38
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Polarity :
POLARIZED
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Manufacturer Size Code :
S
Ripple Current :
474mA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Height :
900μm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
22µF