F380J106MUA
Mfr.Part #
F380J106MUA
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP TANT POLY 10UF 6.3V 0402
Size / Dimension :
0.043Lx0.024W 1.10mmx0.60mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Manufacturer Size Code :
U
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
10μF
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
F38
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm @ 100kHz
Voltage - Rated :
6.3V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%