ESRE221M0EB
Mfr.Part #
ESRE221M0EB
Description
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2.5V SMD
Series :
ESRE
Tan Delta :
0.1
Ripple Current :
3.3A
Voltage - Rated DC :
2.5V
Weight :
670.01263mg
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Applications :
Bypass, Decoupling
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
4.1mm
Number of Terminations :
2
Width :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Ripple Current @ High Frequency :
3.3A @ 100kHz
Leakage Current :
0.033mA
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Polarity :
POLARIZED
Tin (Sn)
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Dissipation Factor :
0.1 %