ESR03EZPJ750
Mfr.Part #
ESR03EZPJ750
Description
RES SMD 75 OHM 5% 1/4W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thick Film
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
10 Weeks
Height :
558.8μm
Tolerance :
±5%
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Resistance :
75Ohm