EEH-ZC1E470V
Mfr.Part #
EEH-ZC1E470V
Description
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 25V SMD
Stock
660
In Stock :
660
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Tolerance :
±20%
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Series :
ZC, Anti-Vibration
Ripple Current @ High Frequency :
900mA @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Ripple Current @ Low Frequency :
135mA @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
4000 Hrs @ 125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.252 6.40mm
Capacitance :
47μF
Datasheets
EEH-ZC1E470V
Panasonic EEH-ZC1E470V
47μF ±20% Radial, Can - SMD 0.252 6.40mm Tape & Reel (TR) 50mOhm ZC, Anti-Vibration Surface Mount Hybrid Automotive