EEH-ZA1J330V
Mfr.Part #
EEH-ZA1J330V
Description
CAP ALUM POLY 33UF 20% 63V SMD
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
255mA @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency :
1.7A @ 100kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Datasheets
EEH-ZA1J330V
Panasonic EEH-ZA1J330V
33μF ±20% Radial, Can - SMD 0.413 10.50mm Tape & Reel (TR) 40mOhm ZA, Anti-Vibration Surface Mount Hybrid Automotive