EEH-AZK1E471B
Mfr.Part #
EEH-AZK1E471B
Description
CAP ALUM POLY 470UF 20% 25V T/H
Ripple Current @ Low Frequency :
420 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.394 Dia (10.00mm)
Voltage :
25Vdc
ESR :
0.02Ohm
Capacitance :
470µF
IL (uA) :
117.5@2Min
Voltage - Rated :
25 V
Product Diameter (mm) :
10
Length :
9.5mm
Terminal Pitch (mm) :
5
Tolerance :
20%
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Dimensions :
10 x 9.5 x 0.6mm
Capacitance Value :
470uF
Lead Spacing :
5 mm
Ripple Current :
2.8 A
Diameter :
10mm
ESR (Ohm) :
0.02
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Equivalent Series Resistance Type :
LOW
Product Height :
9.5mm
Capacitance Tolerance :
± 20%
Ripple Current @ High Frequency :
2.8 A @ 100 kHz
Series :
ZK-A
Base Product Number :
EEH-AZK
Height - Seated (Max) :
0.413 (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Lead Pitch :
5mm
Size (mm) :
10 X 9.5
Maximum Operating Temperature :
+125°C
Datasheets
EEH-AZK1E471B
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic EEH-AZK1E471B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:25Vdc, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:Polymer Hybrid, Package / Case:Radial, Can, EEH-AZK1E471B pinout, EEH-AZK1E471B datasheet PDF, EEH-AZK1E471B amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic EEH-AZK1E471B ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic EEH-AZK1E471B
470µF 20% Radial, Can Tape and Box 20mOhm ZK-A Through Hole Polymer Hybrid Automotive