EEH-AZE1E221B
Mfr.Part #
EEH-AZE1E221B
Description
CAP ALUM POLY 220UF 20% 25V T/H
Capacitance :
220μF
IL (uA) :
55@2Min
ESR :
0.027Ohm
Ripple Current @ High Frequency :
700 mA @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
27mOhm
Tolerance :
20%
Ripple Current :
700 mA
Capacitance Value :
220uF
Product Height :
9.5mm
Series :
ZE-A
Lead Pitch :
3.5mm
Voltage :
25Vdc
IR (mA) :
700
Maximum Operating Temperature :
+145°C
Height - Seated (Max) :
0.413 (10.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 145°C
Base Product Number :
EEH-AZE
Size / Dimension :
0.315 Dia (8.00mm)
Length :
9.5mm
Dimensions :
8 x 9.5 x 0.6mm
Ripple Current @ Low Frequency :
105 mA @ 100 Hz
Maximum Operating Temperature (°C) :
145
Capacitance Tolerance :
± 20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 145°C
Lead Spacing :
3.5 mm
Width :
Diameter :
8mm
Voltage - Rated :
25 V
Datasheets
EEH-AZE1E221B
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic EEH-AZE1E221B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Type:Polymer Hybrid, Voltage:25Vdc, Package / Case:Radial, Can, Operating Temperature:-55°C ~ 145°C, EEH-AZE1E221B pinout, EEH-AZE1E221B datasheet PDF, EEH-AZE1E221B amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic EEH-AZE1E221B ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic EEH-AZE1E221B
220µF 20% Radial, Can Tape and Box 27mOhm ZE-A Through Hole Polymer Hybrid Automotive