EEF-UE0G271CE
Mfr.Part #
EEF-UE0G271CE
Description
CAP ALUM POLY 270UF 20% 4V SMD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
270μF
Voltage - Rated :
4V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Datasheets
EEF-UE0G271CE
270μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.169 4.30mm Tape & Reel (TR) SP-Cap UE Surface Mount Polymer General Purpose