EEF-UE0D331CR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EEF-UE0D331CR
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2V SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
330µF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Series :
SP-Cap UE
Voltage - Rated :
2V
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Type :
Polymer
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Datasheets
EEF-UE0D331CR
330μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.169 4.30mm Tape & Reel (TR) SP-Cap UE Surface Mount Polymer General Purpose