EEF-SX0G820ER
Mfr.Part #
EEF-SX0G820ER
Description
CAP ALUM POLY 82UF 20% 4V SMD
Voltage :
4V
Capacitance :
82µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
WRAPAROUND
Ripple Current @ High Frequency :
6.3A @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Life (Hours) :
2000 hours
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm
Polarity :
Polar
Ripple Current :
3A
Voltage - Rated DC :
4V
Mount :
Surface Mount
Dissipation Factor :
0.06 %
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height :
1.9mm
Depth :
4.3mm
Leakage Current :
32.8μA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
EEF-SX0G820ER
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic EEF-SX0G820ER from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:4V, Package / Case:2917 (7343 Metric), Type:Polymer, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Terminations:2, EEF-SX0G820ER pinout, EEF-SX0G820ER datasheet PDF, EEF-SX0G820ER amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic EEF-SX0G820ER ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic EEF-SX0G820ER
82μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.079 2.00mm Tape & Reel (TR) 9mOhm SP-Cap SX Surface Mount Polymer General Purpose