EEF-CD0K470CR
Mfr.Part #
EEF-CD0K470CR
Description
CAP ALUM POLY 47UF 20% 8V SMD
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
47μF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
8V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Datasheets
EEF-CD0K470CR
47μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.075 1.90mm Tape & Reel (TR) SP-Cap CD Surface Mount Polymer General Purpose