EEF-CD0J220R
Mfr.Part #
EEF-CD0J220R
Description
CAP ALUM POLY 22UF 20% 6.3V SMD
Voltage - Rated DC :
16V
Depth :
4.3mm
Lead Free :
Lead Free
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Capacitance :
22µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
SP-Cap CD
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
5.6μA
Length :
7.3mm
Resistance :
40mOhm
Height :
1.8mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Published :
Ripple Current :
1.6A
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Dissipation Factor :
0.06 %
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Datasheets
EEF-CD0J220R
Panasonic EEF-CD0J220R
22μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.075 1.90mm Tape & Reel (TR) 40mOhm SP-Cap CD Surface Mount Polymer General Purpose