ECC-T3G120JG2
Mfr.Part #
ECC-T3G120JG2
Description
CAP CER 12PF 4KV SL/GP SMD
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4000V
Size / Dimension :
0.224Lx0.177W 5.70mmx4.50mm
Height :
2.3mm
Length :
5.7mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
4kV
Surface Mount
Depth :
4.5mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.091 2.30mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Thickness :
2.3114mm
Capacitance :
12pF
Datasheets
ECC-T3G120JG2
Panasonic ECC-T3G120JG2
ECC 12pF Ceramic Capacitor ±5% SL/GP 0.224Lx0.177W 5.70mmx4.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
ECC-T3G120JG2 Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.177W 5.70mmx4.50mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with SL/GP being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 4kV Volts DC - Rated DC.
ECC-T3G120JG2 Features
a size/dimension of 0.224Lx0.177W 5.70mmx4.50mm
with SL/GP being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 4kV