ECC-T3G120JG
Mfr.Part #
ECC-T3G120JG
Description
CAP CER 12PF 4KV SL/GP SMD
Size / Dimension :
0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm
Voltage - Rated DC :
4kV
Length :
5.7mm
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
12pF
Thickness :
2.794mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lead Free :
Contains Lead
Reach Compliance Code :
Unknown
Width :
4.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4000V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
ECC-T3G120JG
Panasonic ECC-T3G120JG
ECC 12pF Ceramic Capacitor ±5% SL/GP 0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
ECC-T3G120JG Overview
Ceramic capacitor is 0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to SL/GP.A voltage of 4kV is required to operate this capacitor.
ECC-T3G120JG Features
a size/dimension of 0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm
with SL/GP being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 4kV