ECC-T3F390JG
Mfr.Part #
ECC-T3F390JG
Description
CAP CER 39PF 3KV SL/GP SMD
Tolerance :
±5%
Depth :
6.3mm
Length :
7.1mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lead Free :
Contains Lead
Radiation Hardening :
No
Thickness :
2.794mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Height :
2.5mm
Size / Dimension :
0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
39pF
Datasheets
ECC-T3F390JG
Panasonic ECC-T3F390JG
ECC 39pF Ceramic Capacitor ±5% SL/GP 0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
ECC-T3F390JG Overview
A program's size/dimension is 0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm for this device.Its coefficient is SL/GP and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 3kV, it is capable of operating.
ECC-T3F390JG Features
a size/dimension of 0.280Lx0.248W 7.10mmx6.30mm
with SL/GP being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV