ECC-T3F120JG2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECC-T3F120JG2
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 3KV SL/GP SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
SL/GP
Composition :
Ceramic
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Series :
ECC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Published :
Pbfree Code :
yes
Thickness :
2.3114mm
Height :
2.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard SMD
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
SL
Voltage - Rated DC :
3kV
Thickness (Max) :
0.091 2.30mm
Length :
5.7mm
JESD-609 Code :
e2
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
12pF
Depth :
4.5mm
Number of Terminations :
2
Multilayer :
No
Terminal Finish :
Tin/Silver (Sn/Ag)
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.224Lx0.177W 5.70mmx4.50mm
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size Code :
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ECC-T3F120JG2
Panasonic ECC-T3F120JG2
ECC 12pF Ceramic Capacitor ±5% SL/GP 0.224Lx0.177W 5.70mmx4.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
ECC-T3F120JG2 Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.177W 5.70mmx4.50mm for this device.Its coefficient is SL/GP and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 3kV, it is capable of operating.
ECC-T3F120JG2 Features
a size/dimension of 0.224Lx0.177W 5.70mmx4.50mm
with SL/GP being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV