ECASD31E226M040KH0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECASD31E226M040KH0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 22UF 20% 25V SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing :
Package :
Digi-Reel?
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Product Status :
Last Time Buy
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Voltage - Rated :
25 V
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
ECAS
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Type :
Polymer
Ripple Current @ High Frequency :
1.6 A @ 100 kHz
Capacitance :
22 µF
Surface Mount Land Size :
Ratings :
22 μF ±20% 2917 (7343 Metric) 40mOhm ECAS Surface Mount Polymer General Purpose