DXTP07100BFG-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DXTP07100BFG-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
8-PowerVDFN
Datasheet
Download
Description
TRANS PNP 100V 2A POWERDI3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
500mV @ 200mA, 2A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Frequency - Transition :
140MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max) :
2A
Current - Collector Cutoff (Max) :
50nA ICBO
Series :
Automotive, AEC-Q101
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Max :
900mW