DS1394U-33+
Mfr.Part #
DS1394U-33+
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 10-MSOP
Stock
380
In Stock :
380
Length :
3.05mm
Clock Frequency :
0.032MHz
Package / Case :
Width :
3.05mm
Terminal Position :
Dual
Mount :
Voltage - Supply :
2.97V~5.5V
Voltage - Supply, Battery :
1.3V~5.5V
ROHS3 Compliant
Operating Supply Voltage :
3.3V
Current - Timekeeping (Max) :
175μA @ 2.97V~5.5V
Base Part Number :
DS1394
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Pitch :
0.5mm
Voltage :
75V