DS13-1001
Mfr.Part #
DS13-1001
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Description
DS13-1001 = RELAY
Manufacturer :
Product Category :
Solid State Relays
Terminal Finish :
Gold (Au)
Factory Lead Time :
11 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Forward Current-Max :
0.015A
On-State Current-Max :
1A
Operating Temperature (Max) :
105°C
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Optoelectronic Device Type :
TRANSISTOR OUTPUT SSR
Published :
On-State Resistance (Max) :
0.45Ohm
Isolation Voltage-Max :
1000V
Number of Elements :
1
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Additional Feature :
CMOS COMPATIBLE
Datasheets
DS13-1001
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V