DS1345WP-100IND
Mfr.Part #
DS1345WP-100IND
Package / Case
34-PowerCap™ Module
Description
IC NVSRAM 1MBIT PAR 34PWRCAP
Product Category :
Memory
Number of Pins :
34
Frequency :
100GHz
Number of Terminations :
34
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Package / Case :
34-PowerCap™ Module
Organization :
128KX8
Base Part Number :
DS1345W
Pbfree Code :
yes
Data Bus Width :
8B
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Radiation Hardening :
No
Memory Format :
NVSRAM
Pin Count :
Mounting Type :
Surface Mount
Write Cycle Time - Word, Page :
100ns
ECCN Code :
3A991.B.2.A
Factory Lead Time :
8 Weeks
Standby Current-Max :
0.00015A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Supply Voltage :
3.3V
Lead Free :
Lead Free
Memory Width :
8
JESD-609 Code :
e3
Supply Current-Max :
0.05mA
Memory Interface :
Parallel
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3V
Supply Voltage :
3.3V
Terminal Position :
Dual
Access Time (Max) :
100 ns
Published :
Density :
1 Mb
Terminal Finish :
MATTE TIN
Voltage - Supply :
3V~3.6V