DRQ127-151-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DRQ127-151-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 144.9UH SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Series :
796mA
Shielding :
Shielded
Published :
Length :
12.4968mm
Current :
796mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
247mOhm
Inductance :
150 µH
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
247mOhm
Military Standard :
Not
Current Saturation - Series :
1.51A
Max Operating Temperature :
125°C
Core Material :
Ferrite
Max DC Current :
3.01A
Number of Pins :
4
Tolerance :
±20%
Current Rating - Parallel :
1.59A
Height :
0.315 8.00mm
Inductance - Parallel :
144.9 μH
Self Resonant Frequency :
100kHz
Inductance - Connected In Series :
579.6μH
Current Saturation - Parallel :
3.01A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
DRQ
Depth :
12.5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Coils :
2
DC Resistance (DCR) - Series :
989mOhm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Termination :
SMD/SMT
Inductance - Connected In Parallel :
144.9μH
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
1.59A
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-40°C
Width :
12.4968mm
Inductance - Series :
579.6 µH
Weight :
5.896701g
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
DRQ127-151-R
Eaton-Electronics Division DRQ127-151-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD