DRQ125-331-R
Mfr.Part #
DRQ125-331-R
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 332.6UH SMD
Max DC Current :
1.22A
Current Saturation - Series :
610mA
Inductance - Series :
1.33 mH
DC Resistance (DCR) - Series :
1.93Ohm
Current :
530mA
Inductance - Connected In Series :
1.33mH
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
12.5mm
Current Saturation - Parallel :
1.22A
Length :
12.4968mm
Tolerance :
±20%
Current Rating :
530mA
Inductance :
330 µH
Inductance - Connected In Parallel :
332.6μH
Published :
Width :
12.4968mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current Rating - Series :
530mA
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Resistance :
482mOhm
Current Rating - Parallel :
1.06A
Test Frequency :
100kHz
Inductance - Parallel :
332.6 μH
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
0.236 6.00mm
DC Resistance (DCR) - Parallel :
482mOhm
Datasheets
DRQ125-331-R
Eaton-Electronics Division DRQ125-331-R
Catalog related products
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD