DRQ125-220-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DRQ125-220-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 22.36UH SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
RMS Current (Irms) :
3.7A
Current Rating - Parallel :
3.7A
Current :
1.84A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Self Resonant Frequency :
100kHz
Number of Coils :
2
Military Standard :
Not
Inductance - Connected In Series :
89.44μH
Inductance - Connected In Parallel :
22.36μH
Inductance - Series :
89.44 μH
Factory Lead Time :
9 Weeks
Inductance :
22 µH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
4
Inductance - Parallel :
22.36 μH
Lead Free :
Lead Free
Max DC Current :
4.71A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Saturation - Series :
2.36A
Weight :
4.082331g
Core Material :
Ferrite
DC Resistance (DCR) - Parallel :
39.6mOhm
Termination :
SMD/SMT
Series :
DRQ
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
1.84A
DC Resistance (DCR) - Series :
159mOhm
Current Saturation - Parallel :
4.71A
Mount :
Surface Mount
Inductance Tolerance :
20%
Shielding :
Shielded
Height :
0.236 6.00mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Length :
12.5mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating - Series :
1.84A
Depth :
12.5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
12.4968mm
Resistance :
39.6mOhm
REACH SVHC :
No SVHC
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
DRQ125-220-R
Eaton-Electronics Division DRQ125-220-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD