DPC70US48
Mfr.Part #
DPC70US48
Description
AC/DC CONVERTER 48V 70W
Stock
46
In Stock :
46
Output Power :
72W
Voltage - Output 1 :
48V
Voltage - Input :
85V~264VAC
Current - Output (Max) :
1.5A
Applications :
ITE (Commercial)
Feature :
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension :
3.94Lx1.59W x 3.60 H 100.0mmx40.5mmx90.0mm
Series :
DPC70 (70W)
Efficiency :
89%
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
70W
Operating Temperature :
-25°C~70°C With Derating