DPC70US24
Mfr.Part #
DPC70US24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 70W
Stock
288
In Stock :
288
Current - Output (Max) :
3A
Voltage - Isolation :
3kV
Output Power :
72W
Size / Dimension :
3.94Lx1.59W x 3.60 H 100.0mmx40.5mmx90.0mm
Operating Temperature :
-25°C~70°C With Derating
Voltage - Output 1 :
24V
Power (Watts) :
70W
Series :
DPC70 (70W)
Number of Outputs :
1
Voltage - Input :
85V~264VAC
Feature :
Adjustable Output, Universal Input
Efficiency :
89%