DPC50US24
Mfr.Part #
DPC50US24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 50W
Approval Agency :
CE
Type :
Enclosed
Minimum Load Required :
No
Published :
Current - Output (Max) :
2.1A
Output Power :
50W
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input :
85V~264VAC
Efficiency :
87%
Series :
DPC50 (50W)
Size / Dimension :
3.94Lx1.18W x 3.60 H 100.0mmx30.0mmx90.0mm
Operating Temperature :
-25°C~70°C With Derating
Voltage - Output 1 :
24V