DPC50US05
Mfr.Part #
DPC50US05
Description
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Product Category :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
DPC50 (50W)
Operating Temperature :
-25°C~70°C With Derating
Voltage - Output 1 :
5V
Type :
Enclosed
Feature :
Adjustable Output, Universal Input
Power (Watts) :
50W
Output Power :
35W
Approval Agency :
CE
Efficiency :
83%
Voltage - Input :
85V~264VAC
Current - Output (Max) :
7A
Size / Dimension :
3.94Lx1.18W x 3.60 H 100.0mmx30.0mmx90.0mm