DPC30US12
Mfr.Part #
DPC30US12
Description
AC/DC CONVERTER 12V 30W
Product Category :
Power (Watts) :
30W
Operating Temperature :
-25°C~70°C With Derating
Factory Lead Time :
21 Weeks
Approval Agency :
CE
Output Power :
24W
Current - Output (Max) :
2A
Series :
DPC30 (30W)
Voltage - Output 1 :
12V
Type :
Enclosed
Efficiency :
85%
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
3.94Lx0.89W x 3.60 H 100.0mmx22.5mmx90.0mm
Voltage - Input :
85V~264VAC