DME201010R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DME201010R
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A MINI5
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Max Breakdown Voltage :
50V
Operating Temperature :
150°C TJ
Current - Collector Cutoff (Max) :
100μA
Gain Bandwidth Product :
150MHz
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
210 @ 2mA 10V
Power - Max :
300mW
Length :
2.9mm
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Base Part Number :
DME20101
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Transistor Type :
NPN, PNP (Emitter Coupled)
Polarity :
NPN, PNP
Max Power Dissipation :
300mW
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Max Collector Current :
100mA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
1.5mm
Element Configuration :
Dual
hFE Min :
210
Height :
1.1mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Pins :
5
Published :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
Surface Mount
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
300mV