DMA961010R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DMA961010R
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
SOT-665
Datasheet
Download
Description
TRANS PREBIAS DUAL PNP SSMINI5
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Mounting Type :
Surface Mount
Transistor Application :
SWITCHING
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
250mV @ 500µA, 10mA
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
-50V
Base Part Number :
DMA96101
Max Breakdown Voltage :
50V
Package / Case :
SOT-665
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Polarity :
PNP
Terminal Form :
Flat
Resistor - Base (R1) :
10k Ω
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Length :
1.6mm
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Additional Feature :
BUILT IN BIAS RESISTOR RATIO IS 1
Current - Collector Cutoff (Max) :
500nA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Terminations :
5
Max Collector Current :
100mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.2mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
35 @ 5mA 10V
Mount :
Surface Mount
Element Configuration :
Dual
Max Operating Temperature :
150°C
Transistor Type :
2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Continuous Collector Current :
-100mA
Max Power Dissipation :
125mW
Transistor Element Material :
SILICON
Resistor - Emitter Base (R2) :
10k Ω