DMA201010R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DMA201010R
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
TRANS 2PNP 50V 0.1A MINI5
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Base Part Number :
DMA20101
Emitter Base Voltage (VEBO) :
-7V
ECCN Code :
EAR99
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
210 @ 2mA 10V
Mount :
Surface Mount
Transistor Element Material :
SILICON
Max Breakdown Voltage :
50V
JESD-609 Code :
e6
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Polarity :
PNP
Collector Emitter Saturation Voltage :
-500mV
Height :
1.1mm
Length :
2.9mm
Transistor Type :
2 PNP (Dual)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Gain Bandwidth Product :
150MHz
Element Configuration :
Dual
Max Collector Current :
100mA
Reach Compliance Code :
Unknown
Current - Collector Cutoff (Max) :
100μA
Terminal Form :
Gull wing
Transistor Application :
AMPLIFIER
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
500mV @ 10mA, 100mA
Power - Max :
300mW
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
500mV
Width :
1.5mm
Operating Temperature :
150°C TJ
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Terminations :
5
Terminal Finish :
Tin/Bismuth (Sn/Bi)
JEDEC-95 Code :
MO-178AA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Pins :
5
Transition Frequency :
150MHz
Published :
Number of Elements :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
hFE Min :
210
Max Power Dissipation :
300mW