DLW5BSN351SQ2L
Mfr.Part #
DLW5BSN351SQ2L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 2A 2LN 350 OHM SMD
Common Mode Chokes
Additional Feature :
MAGNETICALLY SHIELDED ONE CIRCUIT TYPE
Military Standard :
Not
DC Resistance (DCR) (Max) :
40mOhm
Resistance :
40mOhm
Insulation Resistance :
10MOhm
Filter Type :
Power, Signal Line
Impedance :
350Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Depth :
5.3mm
Rated Voltage :
50V
Current Rating :
2A
Number of Pins :
4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Core Material :
Ferrite
Voltage - Rated AC :
125V
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
DLW5B
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e2
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Frequency :
100MHz
Number of Functions :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Number of Lines :
2
Pbfree Code :
yes
Weight :
299.994654mg
Voltage - Rated DC :
125V
Self Resonant Frequency :
100MHz
Impedance @ Frequency :
350Ohm @ 100MHz
Height :
4.5mm
Max DC Current :
2A
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
DC Current :
2A
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
25%
Current :
2A