DESD24VF1BLP3-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DESD24VF1BLP3-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 24VWM 23VC DFN0603-2
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Elements :
1
Capacitance @ Frequency :
0.3pF @ 1MHz
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Polarity :
Bidirectional
Type :
Zener
Surface Mount :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
JESD-30 Code :
R-PBCC-N2
Power Dissipation-Max :
0.25W
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power - Peak Pulse :
40W
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Configuration :
Single
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1A 8/20μs
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
24V