DESD10V0X1BD2CSP-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DESD10V0X1BD2CSP-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
DATALINE PROTECTION PP X2-WLB060
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Product Status :
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
5V (Typ)
Supplier Device Package :
X2-DSN0603-2
Power - Peak Pulse :
40W
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Product Category :
Diodes Inc.
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
12V
Power Line Protection :
No
Applications :
USB
Capacitance @ Frequency :
0.5pF @ 1MHz
Brand :
Type :
Zener
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V (Max)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
7.5A (8/20μs)