D472K53X7RL6UJ5R
Mfr.Part #
D472K53X7RL6UJ5R
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL
Size / Dimension :
0.531Dia 13.50mm
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Lead Pitch :
5.0038mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
D472K53X7RL6UJ5R
Vishay D472K53X7RL6UJ5R
D 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.531Dia 13.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc