D472K33Y5PH6UL2R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D472K33Y5PH6UL2R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 100V Y5P RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Width :
4mm
Pbfree Code :
yes
Temperature Characteristics Code :
Y5P
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
No
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Termination :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
2
Series :
D
Packing Method :
Ammo Pack
HTS Code :
Height :
8.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
100V
Terminal Pitch :
2.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
4700pF
Dielectric :
Y5P
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Size Code :
Temperature Coefficient :
Y5P B
Mount :
Through Hole
Length :
8.5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
D472K33Y5PH6UL2R
Vishay D472K33Y5PH6UL2R
D 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.335Dia 8.50mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc