D472K39X7RH6UJ5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D472K39X7RH6UJ5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
D
Lead/Base Style :
Kinked
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Dielectric :
Y5P
Package / Case :
Radial, Disc
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
4700pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Termination :
Radial
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Published :
Datasheets
D472K39X7RH6UJ5R
Vishay D472K39X7RH6UJ5R
D 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.394Dia 10.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc